Правила

Правила участі прості, але їх варто прочитати дуже уважно. Спочатку можна пройти перевірку на тренувальному майданчику - це можна робити необмежену кількість раз без реєстрації. Потім вже можна зареєструватись і розпочати проходження випробувань в «польових умовах»


1.1 Перше і найголовніше правило - спочатку думати, а потім давати відповідь ще кілька раз подумати і лише після цього давати відповідь, зробивши при цьому якомога більше перевірок правильності отриманого результату. Принцип простий - за правильні відповіді учасник отримує бали (від 0 до 5, - залежно від складності задачі), а за неправильні - бали втрачаються (в межах тільки поточної задачі, тобто, неможливо на одній задачі втратити більше балів, ніж та кількість балів, що є вагою задачі).
1.2 Реєструватись можна тільки один раз і лише із власним ПІБ (українською мовою), вказуючи лише достовірні дані (дата народження, e-mail, тощо). Те, в якій саме дисципліні Ви проходитиме реєстрацію, не має значення. При цьому на сторінці реєстрації має бути обрана опція "Я реєструюсь в Index вперше". Саме цю першу повну реєстрацію ми і називатимемо словом реєстрація. Повторна така реєстрація не припускається. Для одержання доступу до подальших розділів/дисциплін достатньо на сторінці реєстрації обрати опцію "Я вже реєструвався в Index", вказати свій логін, пароль і почекати, поки модератор активує Вашу заявку. Звісно, це теж можна назвати реєстрацією, але ми називатимемо це "подачею заявки" до відповідної дисципліни. Якщо це звучить складно, то тут усе показано по кроках. Для відновлення втраченого логіну/паролю використовуйте цю сторінку.
1.3 Можна використовувати лише свої розумові здібності. Категорично забороняється оприлюднювати умови задач та консультуватись у інших людей. Звісно, можна використовувати книги чи інтернет для пошуку необхідної допоміжної інформації (формули, визначення, теореми); але заборонено шукати умови задач та відповіді на них.
1.4 Розв'язувати задачі (отримувати відповідь) треба виключно аналітично (без використання комп'ютера), а комп'ютер можна використовувати лише для перевірки правильності (перебір чи моделювання) отриманого результату (виключенням є задачі розділу "Програмування", – там найчастіше треба писати програми). Якщо за вимоги модератора учасник не зможе надати повний аналітичний розв'язок задачі, то модератор має право на свій розсуд обрати покарання – від зменшення кількості набраних балів до блокування учасника (бан). Використання ЕОМ дозволене (як виключення) в деяких задачах (де це оговорено окремо в умові задачі) або (як правило) в більшості задач з програмування. Якщо маєте сумніви щодо можливості використання ЕОМ у конкретній задачі, то краще перепитайте у модератора.
1.5 Після першої реєстрації в Індексі користувач зобов'язується перед розв'язуванням задач розмістити своє фото (140х140 пікселів, 72 пікселі/дюйм, обличчя, формат jpg, gif або png) в розділі "Моя статистика" (клікунти мишкою на "аватарці"). Для багатьох це стає проблемою... Чого тільки не роблять - просто переіменовують *.jpg у *.gif (так робити не треба), розміщують своє старе фото (так теж робити не треба)... На всякий випадок показую:
це ідеальні фотографії: gif gif gif
це нормальні фотографії: gif gif gif
це невдалі фотографії: gif gif gif
Якщо у "кабінеті" користувача біля його фото з'являється напис "фото невідповідне", "фото темне" тощо, то треба якнайшвидше зробити і розмістити нове якісне фото, яке повністю відповідає правилам. Не потрібно писати адміністратору чи модератору в чат про свої проблеми і неможливість зробити якісне фото. Також не потрібно повторно розміщувати те саме фото.
Без розміщеної фотографії учасник може втрачати бали або отримати інше "покарання" на розсуд модератора. Але якщо учасник не хоче, щоб його фото було видно усім у галереї, то можна сказати про це модератору і модератор не буде розміщувати це фото у галереї. Фото буде видно лише модератору і самому учаснику.
2 Категорично заборонений cracking (злам) проекту, а от hacking (на рівні відшукання недоліків з повідомленням поштою) вітається. Відкривати сторінку/сторінки сайту краще тільки в одному браузері та в одній вкладці (вікні) браузера; при переході між сторінками сайту (особливо під час тренування чи розв'язування задач) не використовуйте перехід "назад" (кнопка в браузері чи історія браузера), - це може спричинити небажані зміни у Вашій статистиці. При появі повідомлення "Критична ситуація... Будь ласка, повідомте про це адміністратора... та вкажіть, які Ваші дії передували цій ситуації" обов'язково потрібно повідомити адміністратора.
3.1 Найчастіше відповідь треба давати у вигляді простого правильного нескоротного дробу (наприклад, 3/7, а не 6/14, і не 0.428571428; але 3 замість 3/1). Іншими словами, якщо тільки можливо, треба замість дестякового дробу чи "аналітичного виразу" використовувати звичайний дріб.
Якщо ж відповідь не однозначна (і таке буває!), то можна вводити і числа з десятковою точкою (наприклад, за умови "Дисперсія може набувати різних значень, наприклад,…", то можна вводити і 4, і 4.2132, і 17/5). Якщо в умові сказано, що формат відповіді має бути іншим, то тоді треба діяти відповідно до вказівок. Аналітичні вирази пишемо за тими ж правилами, що ї функції, але без аргументу Х, наприклад, ln(2); використовуємо аналітичні вирази лише коли неможливо дати відповідь у вигляді дробу. Натуральними вважаємо числа {1,2,3...} (без нуля).
3.2 Якщо відповідь є функцією, то аргумент завжди записується великою латинською літерою X і обов'язково в круглих дужках (наприклад, sin(X), exp(X), а не sinX, і не exp{X}, і не exp(x), і не exp(t)). Для піднесення до степеня використовується функція pow(X), наприклад "ікс в квадраті" можна записати і як X*X, і як pow(X,2). Однаково правильними є записи exp(X), pow(e,X) та pow(exp(1),X), тобто, вид функції у відповіді може бути різним, головне, щоб відповідь була правильною (звісно, не варто цим зловживати і писати, наприклад, 2*exp(X)*1*1/2). Не забувайте про знак множення: "два ікс" треба вводити як 2*X, а не 2X. Число "пі" може бути використано у вигляді PI, а число "e" у вигляді exp(1) чи просто e. "Корінь з ікс" можна записати і як sqrt(X), і як pow(X,0.5), і як pow(X,1/2). Наприклад, стандартна гауссівська щільність може бути записана як pow(2*PI,-0.5)*exp(-X*X/2). Натуральний логарифм пишеться стандартно: ln(X). Також дозволені такі функції: arctg(X), arcsin(X), ch(X).
3.3 Якщо відповідь є функцією від подій або логічною функцією, то події вводяться великими латинськими літерами, операція об'єднання (суми) позначається як «+», операція перетину (добутку) позначається як «*», операція доповнення (заперечення) позначається як «-» (звичайний мінус), різниця подій позначається стандартно символом "\" (наприклад, A\B, що еквівалентно до A*-B). Наприклад, ¬AUBC треба вводити як (-A)+B*C. Дозволеними (у записі відповіді) є тільки згадані операції (сума, добуток, заперечення, різниця), а решту функції (наприклад, симетричну різницю) треба виражати через дозволені операції.
3.4 Якщо відповідь є числовою множиною, то повинна мати такий формат: (-inf;1/4]U{2}U(5.1;5.4]U{6.5,7}U[7.5;+inf), тобто, нескінченність позначається символами -inf та +inf, знак "об'єднання" позначається як U, числа можуть задаватись і як звичайні дроби, і як десяткові. Не треба використовувати ні різницю, ні перетин множин. Відзначимо, що об'єднувані множини мають іти у порядку "зростання", тобто, треба писати НЕ [7.5;+inf)U{6.5,7}, а {6.5,7}U[7.5;+inf). Кількість об'єднаних множин повинна бути мінімальна, тобто, треба писати НЕ (1;2)U{2}, а (1;2]. Лише у тих випадках, коли число неможливо записати десятковим чи звичайним дробом, можна використовувати функції: (ln(2);1]U((sqrt(3)+1)/2;3) (про те, які функції можна використовувати, див. 3.2).
3.5 Відповідь не може бути довшою за 200 символів. Якщо відповідь є словом/словосполученням, то найчастіше все пишеться маленькими літерами (за винятком власних імен чи специфіки конкретних задач).
3.6 Якщо чисел/функцій/об'єктів, що задовольняють умові задачі, немає, тобто, відповіддю є порожня множина, то її вводимо (якщо в умові задачі не вказано інше) у вигляді двох фігурних дужок {}.
4 Проект Індекс створений для студентів факультету кібернетики. Участь решти бажаючих можлива (як правило, на платній основі) після згоди адміністратора проекту ( )
5.1 За порушення правил проекту передбачені такі покарання: втрата балів; бан у межах конкретної дисципліни чи навіть бан у проекті Індекс. Тому краще уважно прочитати правила, щоб потім не дивуватись

ban

5.2 Порушники правил Індексу ніколи не потрапляють у рейтингові ТОП-таблиці (TOP-10, aTOP-10, tTOP-10 тощо).

6 Якщо модератор чи адміністратор звертається до користувача у чаті, то користувач повинен звертати на це увагу, відповідним чином реагувати на зауваження та відповідати на запитання.



Радимо також переглянути перелік основних помилок та почитати запитання, що найчастіше виникали у користувачів Index-у. Відповіді на ці запитання теж прирівнюються до правил і за їхнє порушення теж можна втратити бали або отримати бан. Наприклад, це стосується "заборони" використання "_(_".

Вийти